stílus10 szabály a saját stílus elindításához

Azok a férfiak, akiket érdekel hogyan néznek ki, fel szokták tenni a kérdést:

 -„Milyen cuccok állnak jól nekem?”

A kérdés jó!  De öhömmm….. nem őszinte, mert  valójában arra kíváncsiak: „Mit kell tennem, hogy ezzel a kérdéssel soha a büdös életben többet ne kelljen foglalkoznom?”

Erre én kérdezek: – Milyen környezetben élsz? Mivel foglalkozol? Milyen társaságba jársz?

Vannak általános szabályok amik kisegítenek, most ezeket veszem sorra, belőlük könnyen legyárthatod a saját listád.

1. szabály Ha nem érdekel hogy nézel ki, soha nem fogsz jól kinézni.  Vagyis: felveheted a legmárkásabb, legdrágább sportruházati márkákat, akkor is  úgy fogsz kinézni , mint egy iskolás.

2. szabály A hozzáállásodon múlik lesz-e stílusod. Tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket:  Mit képviselek? Ki vagyok én? Mi fontos az életemben? Mivel törődöm igazán szívesen? Ha valami érdekel, azzal foglalkozol. Ha érdekel   hogyan látnak mások, akkor az öltözködésed is érdekel.  Vagyis fontos hogyan mutatod be magad másoknak.  Minden itt kezdődik. Ha igényed van, mindened van, és az ellenkezője is igaz. Nem csak az öltözködésre.

3. szabály Ne félj attól, hogy vezér légy!  Ne félj, hogy Te leszel a legjobban öltözött emberke a csapatban. Mert bizony, ha időt szánsz a megjelenésed tervezésére, akkor ez fog történni. De ez egyáltalán nem rossz. Idő kell hozzá, hogy hozzászokj, az elején még túlöltözöttnek is érezheted magad (póló vs. ing). Fordítsd a hasznodra ezt az érzést.  Elkezdesz „másképpen” öltözni, és elkezdenek másképpen bánni veled, ami túlnyomó részt pozitív lesz.  A legtöbb ember azt feltételezi, hogy a jól öltözött emberek fontos pozíciót töltenek be valamilyen területen. És ez bizony nagyon jó érzés. Könnyebben elfogadnak az emberek, és nem kell viselkedést változtatnod.

4. szabály Legfőbb szabály a ruhavásárlásnál az, amit már ezer helyen olvastál: méretben passzoljon. Dögunalomig szajkózták már, hogy pontos méret ismeret nélkül ne menj vásárolni, mert átvered magad.  Az a legdrágább ruha, amit nem hordasz, mert otthon kiderül, hogy…  pl.: ráncokat vet az ing keresztben a mellkasodon, vagy hasadon. Szerinted ki fogja a szép szemedet figyelni mikor sokkal figyelemelterelőbb látnivaló is van rajtad? Szánj időt rá és ismerd meg a tested. Tanulj meg nemet mondani az eladónak. Őt csak a bevétel érdekli nem Te.

5. szabály Olyan dolgokat vegyél, amiket egy év múlva is vállalni tudsz.  Befektetni nagyon sok pénzt csak időtlen darabokba szabad, zakóba, öltönybe, nem sportcipőbe. Kerüld a legújabb „trend”-eket.  Olyanokra gondolok mint nem olyan régen a bőr nyakkendő, vagy a szélesre tömött zakóváll voltak.  Azok közül csak kiegészítőket válassz, de jól gondold meg.

6. szabály Válaszd a legjobb minőséget, amit csak megengedhetsz magadnak. Persze sok pénz, de meg kell találni az optimumot. Még mindig jobban jössz ki – és nem csak anyagilag – ha 10 évenként veszel egy öltönyt, de az tökéletes, mint évente ötöt de silányat. Mindig azt mondom, hogy a lehetőségekhez mérten a legjobb öltönyt kell megvenni, de nem való mindenkinek a luxus, és nem is kell megcélozni. Egy jó szabó csodákat tesz egy nem egészen tökéletes öltönnyel is. Keress egyet!

7. szabály Egy átlagos férfinak ezer  kifogása van miért nem hord öltönyt, nyakkendőt, vagy legalább zakót:  – „Nem vagyok ügyvéd, bankár… hülye vagy! Csak esküvőn meg temetésen veszem fel.” Feszengenek is benne sokan, mert nincsenek hozzászokva. Mi lenne, ha csak úgy gondolnál egyet kivennéd a szekrényből a zakót és legközelebb abban mennél a gyerekért az oviba, egy következő alkalommal pedig mondjuk boltba. Nem tiltja törvény, ha jól öltözött vagy. Tudom, gyapjú holmit macera tisztítani, pamutból készült farmert és pólót könnyebb, de könyörgöm az csak egy ruha! Nem a szekrénynek vetted, hanem azért mert jól nézel ki bennük. az emberek azt fogják feltételezni, fontos találkozóról jössz, és tudat alatt is több tiszteletet fognak neked adni . Próbáld ki!

8. szabály Ismerd meg a környezeted. Hideg időben vastagabban, melegben vékonyabban öltözz. Muszáj leírnom, még ha  kézenfekvőnek tűnik is.  Egyszerűnek látszik, de egy hangyányi alapanyag ismeretre szükség van, na nem sokra. Alapvetés:  télen kerüljük a lent mert hűt, nyáron pedig a gyapjút mert fűt.

9. szabály Semmi gond azzal, ha farmert hordasz pólóval, és rádobsz egy sportzakót vagy kardigánt. A fontos az, hogy ne legyen gyűrött, koszos, kinyúlt, divatjamúlt, nem lógjon vagy feszüljön. Ennyi.

10. szabály Olyan ruhadarabokat vegyél amik könnyen helyettesíthetők. Tönkremegy nem gond másikat sorolni a helyére.  Törekedj az egyszerűségre. Nem gond ha itt-ott minta van vagy nem teljesen sima az anyag, sőt!

Ha van 5 inged (világos, sötét, kockás, csíkos, mintás) 3 zakód (sötét, szürke, világos), három nadrágod (farmer, vászon, szövet), máris van 5 x 3 x 3 = 45 kombinációd!

… és a többi cuccról még nem is beszéltünk …

Share This